7 Şubat 2014 Cuma

Hamilelikte yaşadıklarım ve hazırlıklar

Bu aralar baya bir ortalıktan kayboldum.Hamileliğimde 26.haftadayım.İlk hamileliğime kıyasla bu zamana kadar zor geçen bir süreç oldu.Daha çok mide bulantısı ,3 kere grip,ve beni en çok rahatsız edende bebeği aşağıda taşımamdan dolayı yaşadığım tedirginlikler ve kasık ağrıları oluyor.Doktor geçen ayki randevumuzda bebeğin plasentasının aşağıda olduğunu söyledi buda kanama olursa o zaman erken doğum riski yaratabileceğini söyledi.Biraz Yürüdüğüm veya Sabit ayakta durduğum zamanlarda kasık ağrılarım hemen başlıyor bunu doktora söylediğimde magnezyum ilacı verdi ağrılarım nispeten azaldı ama ilk hamileliğimde özellikle yürüyüşlere çıktığım halde bunda yürümeye bile korkuyorum.Erken doğum yapmaktan tedirgin oluyorum.Doktorumun söylediğine göre ilk doğumu sezeryan olan annelerde böyle durumlar yaşanabiliyormuş.Doktorum 38 +3 haftasında epidural sezeryanla bebeği alacağını söyledi.Daha fazla durması sakıncalı olurmuş.Ama ben o haftalara kadar durabiliyim razıyım.
Bir yandan iş yerinde 37 haftalıkken izine ayrılmayı istiyorum.Hamileliğimde gelebildiğim kadar geliyim daha sonrasında bebeğimle daha çok zaman geçiriyim istiyorum.Ama sabah ve akşam otobüsle gidip geliyorum.İşyerim evime yakın ama ayakta durunca bel ve sırt ağrılarım bile beni yoruyor.Fakat otobüste insanlarımız o kadarda duyarlı değil maalesef.Yer verenler oluyor tabi onlarda genelde bayanlar oda belli bir yaşın üzerindeki bayanlar.Erkekler ve gençler maalesef genel itibariyle umursamaz.Otobüsteki koltuğa oturdumu sanki evi gibi sahipleniyor bir daha kalkamıyor.Ben efeyle otobüse bindiğimde bu yüzden daha duyarlı yetiştirmeye çalışıyorum onunla çok nadir binsekde yer vermemiz gereken durumları izah ediyorum.Umarım her zaman merhametli vicdanlı bir insan olur.Bende artık kendimce çözümler üretip otobüsün ilk durağına ulaşıp oradan biniyorum oturabilmek için.
Bu arada daha sonra değiştirmezsek bebeğimizin isminede karar verdik.Oğluşumun ismi Selim Efe.Bize Efe demesi baştan daha kolay geldiği için öyle dendi ve öyle kaldı.Kızımın isminide Selin Ece koymak istiyoruz.
Bir yandan oda için bazı hazırlıklar yapmam lazım.Efeye uzun süredir istediği araba yatağı ve onun takımı olan çalışma masasını  alıcaz efenin oda takımınıda kardeşine devredicez.Odanın halısı ve perdesi değişecek.Bunları artık bir an önce yapmam lazım ama kendimde o enerjiyi bulamıyorum.Bebek şekeri kısmına daha sadece netten bakma aşamasındayım.Acaba öğrenipde bebek kurabiyesi yapabilirmiyim diye düşünmekteyim.
Kızım çokda kısmetli bir bebek.Daha şimdiden arkadaşlarımdan akrabalarımdan herkes ayrı ayrı hediyeler getiriyor.Tabi bende boş duramıyorum.Malum bende olan pembe ve süslü kıyafet hasreti tavan yapmış durumda:)Annem efeye çok aldın buna o kadar alma diye yalvarıyor.Geçen gün annemle efenin sakladığım bebeklik kıyafetlerini ayıkladık.Kızımın giyebileceklerini renk açısından ayırdık.Diğer erkek bebek kıyafetlerini belediyeye ihtiyacı olanları vermesi için teslim ettik.
Sizinle kızımın hediyelerini paylaşıyım kendi aldıklarımı pek fotoğrafını çekemedim.
Annaanesinin ördüğü battaniyesi(Bu bitmemiş hali)
Buda annaannemizin hediyesi


                                           Bu hastane çıkışını ben aldım
                                          Bu cici elbiseler fransadan geldiler

                                          Bunlarda arkadaşlarılarımın hediyeleri


4 yorum:

 1. Sağlıkla gelsin bebeğiniz Selin Ece:)
  benim oğluşum da 37'ye yaklaştı, heyecanla bekliyoruz artık.

  Ahh şu doğum izni konusunu bir düzenleyebilselerdi. Ben servisle gitmeme rağmen zorlanıyordum. Doktorum bir şey demedi ama bahsettiğiniz türden kasık ağrıları oluyor yürüyünce ve ayakta kalınca, bir de otobüsle gitsem ne yapardım bilemiyorum. Dediğiniz gibi insanlar çok duyarsız malesef. Hatta öyleleri de var ki oturmak istiyorsa taksiye binsin diyebiliyor...

  Bebeğin cicileri de çok güzel, güle güle kullansın inşallah.
  Bizimkinin o konuda pek kısmeti olmadı, doğdu doğacak daha kimse bir şey getirmedi:D Hani bir şey beklediğinden değil de, birilerinin heyecanını paylaştığını görünce mutlu oluyor insan değil mi :)

  YanıtlaSil
 2. Canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin küçük prensesin cicileri çok güzel iyi günlerde sağlıkla kullansın ,inanki bende özendim tekrar hamile olmaya ve yeni bir çocuk yeni bir heyecana çok öpüyorum Derya cım :)

  YanıtlaSil
 3. Bebişin hayırlı evlat olsun.Allah sağlıkla kucağına almayı ,cicilerini sağlıkla kullanmayı nasip etsin,sevgiler..

  YanıtlaSil
 4. ALLAH ANALI BABALI BUYUTSUN BENDE SITEME BEKLERIM

  YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...