1 Kasım 2012 Perşembe

Gizli Anların yolcusu -Ayşe kulin


6 günlük bir tatil olurda o tatilde kitap okuyamazsam olmazdı.Tatil başlamadan Ayşe Kulin -Gizli Anların Yolcusu kitabına başlamıştım.Kitap akıcı ve sürükleyiciydi sadece orta kısımları biraz yavaş gitti.ama yinede çok çabuk bitirdim hatta elimden bırakamadım gece saat üçe kadar okudum.Alıştığımız Ayşe Kulin tarzı dışında bir kitap olmuş. Akıcılığı, yalın dili diğer kitapları gibi olmasına rağmen konu itibariyle çok değişik buldum.Okunmayacak bir kitap değil sadece Ayşe Kulin sevenlerin alışık olmadığı bir tarz.Bu sefer farklı bir hayatı ele almış.Okumamış olan arkadaşlar okumanızı tavsiye ederim.Bu kitaptan sonra Bora'nın kitabı çıktı.Sıra Bora'nın kitabında


Arka Kapak

Uzun zamandır çıkmadığı yollarda kaybolanların hikâyesi...
Ayşe Kulin yeni romanında aşkın değiştirdiği ve bir daha hiç aynı olmayacak hayatları anlatıyor…
Çağdaş edebiyatımızın en sevilen yazarlarından Ayşe Kulin, Gizli Anların Yolcusu ile bir kez daha okurlarını şaşırtıcı gerçeklerle yüzleşmeye zorluyor. Bu kitap yerleşik ve düzenli hayatlarımızın nasıl da pamuk ipliğine bağlı olduğunu, bir anda yıkılıp gidebileceğini gösteriyor bize... Acı bir kaza... Bir anda ağızdan kaçan bir söz... Ansızın yayınevine gelen bir dosya... Birbirine dolanmış eşarplar... Bütün bunlar, aykırı bir aşkın başını ve sonunu belirlemeye yeter mi?

Gizli Anların Yolcusu, pek çoğumuzun anlamakta zorlandığı, yargılamakta ısrar ettiği bir aşkın romanı. Ayşe Kulin her zamanki ustalığıyla yaklaşmaya korkulan bir konunun üstüne giderek tabuları yıkmayı deniyor.

Bu romanda sadece aşkı değil, toplumun zorladığı hayatları, harcanmış çocuklukları, kendi içindeki sırlarla en yakınlarını yaralayan ailelerin öykülerini soluk kesen bir tempoyla okuyacaksınız.


Yazar:Ayşe Kulin

4 yorum:

 1. İkinci kitabı aldım ama henüz başlamadım.

  Sabırsız anne Çiğdem

  YanıtlaSil
 2. Ayşe Kulin'in, Bora'nın Kitabı hariç, okumadığım bir iki kitabı kalmıştır herhalde :)
  O kadar güzel yazıyor ki :)

  YanıtlaSil
 3. elimden bırakamamıştım bu kitabı etkileyici sürükleyici bir kitap:)

  YanıtlaSil
 4. Bir eşcinsel olarak pek çok eşcinselden yine "okuma güzel değil" diye yorum aldığımdan olsa gerek hiç istek duymadım. Belki bir ara okurum.

  YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...