27 Eylül 2012 Perşembe

TATİL KİTABIM-2 SORUN BENDEYMİŞ

Tatilde okuduğum kitaplardan ikincisi Pink Freus-Sorun Bendeymiş kitabıydı.Aslında İlk kitabı olan Sorun bende değil Sende isimli kitabını okumuş pek beğenmemiştim fakat arkadaşım ikinci kitabı almıştı bende merak ettiğim için ikincisinide okuyayım dedim.İlkine göre daha çok beğendim.Yine Chik-lit kitaplardan tatilde okunası kitaplardan.Hatta ilki okunmadan bile okunabilir benceKitap Arka Kapak

"Bence bana aşık olmak sana çok yakışırdı."

Onu, Twitter'ın "Türkçe sözlü hafif batı kadını" olarak tanıdık.

Sorun Bende Değil Sende isimli ilk kitabıyla içindeki "deli"yi gördük, çomağımızı sakladık. Aşkı karmaşıklaştıran türümüzün en tatlı örneklerinden pinkfreud'u, twitter ve blog aracılığıyla her gün yaklaşık 100,000 kişi okuyor, izliyor.

Sorun Bendeymiş'de hikaye devam ediyor ve sorunun kimde olduğu anlaşılıyor...

"Beklemediğim bir cümle kurdu bana, cümle haline gelmiş bir kelime, kelime haline gelmiş bir makas. Kesti attı bir anda: "Bitti."

"Canım sıkıldı" diyen genç kızlara, "Evlenince geçer" deyip sinsince gülen şişko mahalle teyzelerini çok daha iyi anlıyorum. Evlenmeye hiç gerek yokmuş, âşık olunca da vakit su gibi geçiyormuş. Bir bildiği varmış bu teyzelerin.

İlk kitapta nefret ettiğiniz Bora'ya bu kitapta aşık olacaksınız ve aşkın karşısında aldığımız her hale tercüman olan pinkfreud'u yine çok seveceksiniz.

4 yorum:

 1. Keyifli okumaların olsun ^-^

  YanıtlaSil
 2. Bu kitabı okumalıyım, zira son günlerde hep "sorun bendeymiş" gibi hissediyorum: )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ilginç
   bu ismi ilk kez duydum
   hemen bir araştırayayım güzel cümleler bunlar :))

   Sil
 3. canım tatılde ıkı kıtap bitirmişsin ne güzel ben sadece 1 tane okuyabıldım..kitaplarını not alıyorum ...öpüldün..

  YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...