3 Mayıs 2017 Çarşamba

Nasıl zayıfladım?Bu ara en çok  nasıl zayıfladın sorusu alıyorum.17 kilo verince beni her gören tanıdık arkadaş nasıl zayıfladın diye soruyor.Zaten neredeyse ergenliğimden beri zayıflama çalışmalarım hep devam ediyordu.Ama 3-5 kilo verip sonra kilo vermem durunca bırakıyordum.Uzerine evlenip 2 sezeryan doğumda yapınca kilolar aldı başını gitti ve ben 91 kiloya yaklaştım kendimden utandım hatta o kilolarda tartı resmimde yok.Hamileliklerimde çok kilo almadım ama emzirme döneminde daha çok kilo aldım sütüm olmuyor diye daha çok yedimde yedim.2 sene kızım doğduktan sonra uyku sorunu ile basettim.Sonra uykumuzda düzene girince artık şu kiloları artık veriyim dedim.

İnstagramda birgün 40kilonasılgider diye kilo verme seruvenini paylaşan bir güzel başarılı kadın gördüm.Hem çok azimli  bir şekilde insanları çok güzel motive ediyordu.Bende zaten başlamayı düşünüyordum konuşmalarından etkilendim neden başlamayayım dedim ve bu serüvene başladım.Bende ilk önce kendime @hayatzayifladikcaguzel diye bir hesap açtım sağlıklı beslendim ve yediğimin içtiğimin fotoğrafını paylastim.Her zaman sporun zayıflamada etkisinin fazla olduğunu dusunduğum ve kızımdan dolayı dışarı çıkamadığım için eve eliptik bisiklet almaya karar verdim.

4 ayda 15 kilo verdim sonra 2 ay kadar  durdu kilo veremedim sonra birçok arkadaşımın içip tavsiye ettiği aspir yağını araştırdım ve yağ yakıcı özelliğini,metabolizmayı hızlandırdığını ,kabızlığa iyi geldiğini öğrendim.Güvendiğim inandığım tavsiye edilen @doğal_sağlıklı_yağlar hesabından aldım ve çok memnun kaldım.Sabah ve akşam ac karnına 1 tk aspir yağı içtim tabiki yanında en az 2lt suyumu içtim yıne her zamanki gibi sporumu yaptım  ve sağlıklı beslendim.Hiçbirşey tek başına zayıflatmaz tabiki duraklama olduktan sonra zayıflamada yardımcı destek olan aspir yağını içmeye karar verdim iyide içmişim hedef kiloma ulaşana kadar devam edicem.


Benim sloganım Pes etmek yok Sizde hiçbir zaman hedeflerinizden vazgeçmeyin olur mu?3 yorum:

 1. merhaba yazınızı okuyunca kendimi buldum. Hep başlayan yarım kalan diyetler ben şu güncel kilom 88 sizin başlangıç kilom. Sanırım bende size bakıp motive olmalıyım.

  YanıtlayınSil
 2. Yazılarınız harika, harika bir blogunuz var. Sıkılmadan okudum yazınızı. Sende Benim tavsiyelerime göz atmak istermisin.
  Sizide bloguma bekliyorum.
  Hello, you have a great blog. I'm waiting for my blog
  Kolay iş değil Blog yazarlığı

  Blog maceranız nasıl başladı

  Karşılıklı Blog destekleri

  YanıtlayınSil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...