13 Mart 2015 Cuma

Koşturmaca bir hayat
Bugünlerde yürüyüşe başladım her gün sabah 1 saat yürüyorum.Malum zaten kilo var birde üstüne doğum kilosu eklenince olay vahim bir duruma dönüştü.Fakat bu zamana kadar havaların düzelmesi ve eceyi 1 saatliğine bırakıcak birini bulmam gerekiyordu.Neyseki babaannemiz gelmeye başladı.İşten ayrıldığımdan beri eceyi bırakmak kolay olmadığı için dışarı çıktığım günler ancak eşimle haftasonları oluyordu Yada efenin toplantısı olduğunda çıkabiliyordum.Uzun süredir spor yapmadığım için yorulsamda dışarı çıkmak hava almak bana iyi geliyor.Çünkü bu kış baya zor geçti.Hem iki çocuklu olmaya alışmak, hem Efe'nin okuldan hasta olarak gelip Ece'ye hastalığı bulaştırması bu sene bizim evde çok sık yaşandı.Normalde Efe hasta olduğunda öksürdüğünde yıpranan üzülen benim bu durumum iki katına çıktı.Çoğu zaman evde hemşire gibi dolaşıyorum sabah nasıl kalkıyorsam akşama kadar oturmuyorum.Allah beterinden korusun tabi yazı dört gözle bekliyoruz.Hele şimdi yürüyüşe başladığımdan beri gün nasıl başlıyor nasıl bitiyor anlamıyorum.Önceden Efe'yi okula gönderip Ece'yi uyutunca yatan ben ona bile fırsat bulamıyorum
Ece büyüyene kadarda böyle devam edicek.
Ece Efeye göre daha haylaz emeklemeye başladı yürümek içinde girişimleri var bu yüzdende her zaman tehlike içeriyor.Sürekli takip etmem gerekiyor.
Allah biz çocuklu annelere kolaylık versin.
Umarım kilo verme girişimlerimdende sonuç alırım.
Diyet ve yürüyüşe azimle devam etmek istiyorum artık

2 Mart 2015 Pazartesi

Burcu Esmersoy ve Refika Birgül “Fırından Lezzetler Yarışması” için Fırın Başına Geçti!

Lay’s Fırından, tüm Türkiye’den tariflerin alınacağı “Lay’s ile Fırından Lezzetler” yarışması için mutfakta kendine güvenen herkesi yarışmaya davet ediyor. Lay’s Facebook sayfasında paylaşılacak tarifler, Burcu Esmersoy ve Refika Birgül’ün oluşturduğu jüri tarafından değerlendirilecek. Dereceye giren en lezzetli 5 tarifin sahibi İstanbul’da gerçekleşecek büyük finalde yarışmaya hak kazanacak.
Lay’s Fırından, lezzetinden ödün vermeden sadece fırınlanarak hazırlanması ve %50 daha az yağlı olmasıyla favorilerimden! Şimdi de benim gibi yemek yapmayı sevenler için harika bir haberim var!
Tüm Türkiye’den birbirinden lezzetli tariflerin yarışacağı “Lay’s Fırından Lezzetler Yarışması’’ 16 Şubat  - 20 Mart tarihleri arasında Lay’s Facebook sayfası üzerinden gerçekleşiyor. Ekranların güzel ve formda sunucusu Burcu Esmersoy ve Türk mutfağına yenilikçi bir bakış açısı getiren Refika Birgül’ün jüri koltuğunda oturduğu yarışmada, fırından lezzetler kıyasıya yarışacak.
Yarışmaya, Lay’s Facebook sayfasına yemek tarifinizi ve tarifin fotoğrafını yükleyerek katılabilirsiniz. Kampanyanın her aşamasında katılımcıların gönderdikleri içerikler; yaratıcılık, özgünlük, uygun pişirme süresi kriterleri göz önünde bulundurularak jüri tarafından değerlendirilecek. Jürinin seçeceği 5 tarifin sahibi İstanbul’da gerçekleşecek büyük finalde yarışmaya hak kazanacak.
Finalde tariflerini hazırlayarak jürinin beğenisine sunacak olan yarışmacılardan kazanan “Fırın Lezzeti” ustası ise beyaz eşya setinin sahibi olacak ve tarifini Lay’s paketleri üzerinden tüm Türkiye ile paylaşma şansı yakalayacak.
Tarifinize güveniyorsanız sizi böyle alalım.
Bir boomads advertorial içeriğidir.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...