30 Ekim 2013 Çarşamba

Hamilelikte grip

Hamileliğin 12.haftasındayım ve 2 gün önce grip başladı.Ne kadar dikkat edersem edeyim işte bir sürü insan gripti.İster istemz mikrop dolaşıp benim gibi kolay hasta olabilen birini hemen bulabiliyor.Geçen sene grip aşısı olduğum için hiç grip olmamıştım ama bu sene doktorum grip aşısı olamayacağımı söyledi.Gribim allahtan tatil günlerine geldi diye şükreder hale geldim..Sürekli hiç geçmeyen başağrısı,diş etlerim bile ağrıyor.Mandalina ,ıhlamur ,limonlu ballı sular tüketiyorum ama banamısın demiyor.Kendime şifa tavuk çorbası yaptım ama bugün hafif hafif öksürükde başladı.2 gün boyunca sürekli yattım hamilelik başlangıcından beri zaten hep yatasım var o ayrı.
Bugün işe başladım bu ara ay sonu  iş yoğunluğundan dolayı rapor alıp eve gitmekde istemiyorum.Cumartesi bile işe gelmem gerekiyor.Doktora gitsem dinlenmen gerek diyecek malum ilaç içemiyorum.Birde 14 kasım'da fransa yolculuğumuz var onun içinde 4 iş günü izin alacağım.Hamileliğimide henüz söylemedim Fransadan dönene kadarda söylemekde istemiyorum.
Ne yapıcam ne edicemde bu hastalığı geçiricem bilemiyorum.
Banada öksürük geldimi kolay kolay gitmez..Asıl grip efeye geçerse o zaman yandığımın resmidir.
Bir gün gitti annaannesinde kaldı ama dün gece evimizde kaldı çünkü bugün okul başladı.Umarım bir an önce iyileşirim.İlaç içmeyince geçme süresi uzun ve yıpratıcı oluyor ama bakalım.

24 Ekim 2013 Perşembe

Bepanthol Pişik MerhemiBebek cilt bakımı deyince akla vücut losyonu, masaj yağı ve en önemlisi pişik ürünü gelir. Losyon ve masaj yağı daha keyfi kullanılsa da pişik ürünü daha dikkatli seçilmesi gereken bir ürün kanımca.

Ara ara bezi bırakmayan her çocukta olduğu gibi bizde de pişik problemi yaşanıyor. Bunu önlemek için tavsiye edilen ise pişik olduktan sonra değil, her alt değişiminde pişik ürünü kullanılması. Bepanthol Pişik Merhemi ise güvenle kullanılabilecek bir ürün. Neden mi?

Pediatrik Dermatoloji Uzmanı David Atherton’un başkanlığını yaptığı uzman panelinde, ideal bir pişik ürünü için 7 İDEAL ÖZELLİK tanımlanmıştır. Bepanthol Pişik Merhemi, bir pişik ürünü için uzmanlarca belirtilen 7 İDEAL ÖZELLİK’in tamamını karşılamaktadır: Koruyucu madde içermemesi, parfüm içermemesi, antiseptik içermemesi, nem kapasitesinin iyi durumda tutulması, etkililiğin ve güvenilirliğinin bebekler üzerinde yapılan çalışmalar ile kanıtlanmış olması, potansiyel zehirli maddeler içermemesi, katkı maddesi içermemesi.

Bepanthol Pişik Merhemi cildi hem nemlendiriyor hem de pişiği koruyucu özelliği sayesinde engelliyor.
İçeriği, bebeğin pişiğinin bakımı ve oluşumunun önlenmesi için özel olarak oluşturulmuştur. Bepanthol Pişik Merhemi, Provitamin B5 ve Lanolin içerir. Cildi nemli, pürüzsüz ve yumuşak tutarak doğal bir bakım süreci oluşturur. Şeffaf yapısı sayesinde, bebeğin ince ve hassas cildinin nefes almasını sağlayarak en hassas cildi bile çiş ve kaka gibi tahriş edici maddelerden ve sürtünmeden korur.
Anneler için artılarından bir tanesi de yapışkan olmayan yapısıyla bebeklere rahatlık, annelere de kolay temizleme imkanı sunar. Çinko oksit içeriği nedeniyle pek çok pişik ürününü temizlemek pek de mümkün olmuyor.

Daha fazla bilgilenmek ve pişik ile ilgili sorularınıza cevap bulabilmek için: www.bepanthol.com.tr
Ürünü eczanelerden temin edebilirsiniz.

İçerik: http://nils-mum.blogspot.com

Bir bumads advertorial içeriğidir.

11 Ekim 2013 Cuma

Aşerme durumları
Evet aşerme durumları bende bu sefer baya baya başladı.İlk hamileliğimde hiç canım birşey istememişti midem bulanmıyordu yorgunluk hiç hissetmiyordum.Ama şimdilerde ara sıra canım birşeyler istiyor.
Geçen gün bir arkadaşım facebookta annesi ile çiğ börek yapıp resmini eklemişler.Akşama kadar bloglarda ve facebook  bir sürü yemek resmi görüyorum.Fakat bunun gibi hiç birini canım istememişri.Bulunduğumuz semtte yaptığını bildiğim birçok yeri eşim aradı ama kimisi benim talihsizliğim dükkan kapanmış kimisi yapmıyormuş.Bende hamur işlerinde çok becerikli sayılmam.Annemde yalovada yeni aldıkları ev ile ilgileniyordu annemi aradım ne zaman geliyorsun bana acilen çiğ börek lazıım:)Annemde geldi ve yaptı sağolsun ama yedikten sonra baya rahatsız oldum.Hep canım karbonhidratlı şeyler istiyor özellikle börekler,bazen makarna pilav.Zaten kilo sorunum var ama ne yapacağımı şaşırdım.Beğendiğim tarifleri not aldım kimisini bayram tatilinde yapmak istiyorum ama çok da yemek istemiyorum neyapıcam bilemiyorum:))

Şu yorgunluk halsiz mide bulantısı ve aşermelerin bitmesini dört gözle bekliyorum

Herkese iyi bayramlar diliyorum

8 Ekim 2013 Salı

Oğluma kardeş geliyor


Kardeş şart mı çok zorlanır mıyım ne yaparım ne ederim derken hatta bu konu ile ilgili kararsızlıklarımı endişelerimi paylaştığım yazım yazımda var veeee 8 haftalık hamileyim.
Efe'ye bir kardeş geliyor geçen hafta miniğin kalp atışlarını duyduk genel tüm tahlillerimizi yaptırdım.Değerlerim iyi çok şükür.3 hafta sonra tekrar göreceğiz.Efe'ye hamileyken pek midem bulanmamıştı gayet rahat bir hamilelik geçirmiştim.Ama bu hamileliğim hep bir yorgunluk halsizlik hep bir mide bulantısı halleri,erkenden yatma durumları derken biraz zor geçiyor.
Tabi bu arada Efenin 1.sınıfa başlama durumundan dolayı akşamları zar zor yapılan yazı ödevleri(O ayrı bir yazı konusu) bizi baya bir yoruyor o yatar yatmaz en geç 10' da yatıyorum.Akşamları bir gün sonra okuldan gelince yemesi için yemek yapıyorum.İnsanın 2.hamileliğinde kendini düşünmeye dinlemeye pek fırsatı olmuyormuş.Folik asit içmeyi bile bazen unutuyorum.
Gönlümden geçen kız çocuk hastası biri olarak bir kızım olması içtende öyle hissediyorum fakat isteklerim hislerime baskı yapıyor olabilir:)Tabi en önemlisi sağlıklı hayırlı bir evlat olması.
Ve Allah isteyen herkese nasip etsin.

Kurban bayramı tatilini dört gözle bekliyorum tek temennim bol bol dinlenmek uyumak:)

2 Ekim 2013 Çarşamba

Sünnet düğünümüzden 5 ay sonra resimlerimiz

Yine kayıplardayım biraz rahatsızdım bir yandan efenin okulunun başlaması ile akşam başlayan ödevler ve o yatınca okul çıkışı gelince yemesi için yemek yapınca iyice yoruluyorum.Gün içindede ay sonu yoğunluğu ,izinler falan derken yine çok yoruldum bayram tatilini sabırsızlıkla bekliyorum.Bu arada sünnet düğünümüzden önce yok şu elbisemi olsun bumu olsun derken sonrasında sizlerle resimlerimi paylaşamadım.
İşte resimlerimiz;


LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...