29 Mayıs 2013 Çarşamba

Arko Nem, Facebook Sayfasında Ayça Şen'i Ağırlıyor!

arko-nem-1k1kArko Nem, Facebook sayfasında başlattığı 1 Konu 1 Konuk projesi ile takipçilerini yaza hazırlıyor. Sosyal medyanın sevilen isimlerinin Haziran ayının sonuna kadar yer alacağı proje kapsamında bu hafta konuğumuz Ayça Şen.

Alışveriş Cini, Ayça Şen, iconjane ve Blogcu Anne, bu yaz Arko Nem’in https://www.facebook.com/arkonem adresindeki Facebook sayfasında bir araya geliyor. 30 Haziran tarihine kadar sürecek “1 Konu 1 Konuk” projesiyle Arko Nem sayfasını bizzat yönetecek olan ünlüler, kendilerine ayrılan 1 haftalık süre içinde ilgi alanlarına giren konularda içerikler paylaşıp sizlerden gelen soruları yanıtlıyor.

Arko Nem Facebook sayfasının 27 Mayıs - 2 Haziran tarihleri arasındaki ikinci konuğu Ayça Şen ise kendine has üslubuyla “Yaza hazır mıyız?” sorusuna yanıt arıyor. Araştırmacı kişiliğini bu kez sizleri yaz tatiline dört dörtlük hazırlamak için devreye sokan Ayça Şen, yaz aşkları konusunu da sayfaya taşımayı ihmal etmiyor.

Hem cildinizi hem kendinizi hem de sevdiklerinizi keyifli bir yaz tatiline hazırlamak için siz de Arko Nem Facebook sayfasını takip edebilir, ünlü konuklara soru sorabilir ve yanıtlarını direkt kendi ağızlarından özel hazırlanan videolarda izleyerek aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.


Bir bumads advertorial içeriğidir.

24 Mayıs 2013 Cuma

Blog dostumun kardeş kınası

Dün Blog sayesinde tandığım çok sevdiğim yıllardır tanıdığım bir çok arkadaşımdan bile yakın hissettiğim Sevil'in http://sevilindenizi.blogspot.com kardeşinin kına gecesine gittim.Çok güzeldi banada bu yoğunluk stres arasında iyi geldi.Damat tarafı göçmen olduğu için göçmen adetlerine göre yapılmış bir kınaydı.Burcu 4 tane kıyafet giydi.Ben ilk önce gidince tek başıma kimse olmayan bir masaya oturdum.Sevil beni görünce direkt aldı annesinin ve akrabalarının oturduğu masaya götürdü ben olmaz desemde ille buraya oturacaksın dedi.Annesi kayınvalidesi kardeşi Sevil benden bahsettiği için tanıyorlardı.Fakat Sevilin teyzesi tanıyamadığı için bana ben sizi tanıyamadım diye sordu.Bende arkadaşıyım deyince nerden eski işyerindenmi diye sordu hayır blogtan dedim.Haliyle teyzesi çok şaşırdı.Sevilde teyzesine derya benim can arkadaşım artık onuçok görüceksin biz çok yakınız dedi.Sevilde Burcuda çok güzel olmuşlardı.Bende düğüne gidemeyeceğim için Burcuya giderken Kalp bir tart kalıbı kalp salata kasesi kalp muffin kek kalıpları götürdüm.Umarım beğenir.
Kınadan resimler;


22 Mayıs 2013 Çarşamba

Düğünümüze Son 3 gün kala

Malum sünnet Düğün hazırlıkları içerisindeiz.Son 3 gün kaldı.Bir yanda hyecan bir yanda yorgunluk bir yandan geçsede bitse düşünceleri var.Geçen gün ayuarladığımız Salon ile konuşmaya gittik süslemeleri hazırlıkları konuştuk.Ben oğlumun bebekliğinden  bu yana resimlerinden oluşan Slayt hazırlamıştım fakat salon yetkilisi slayt için fotoğrafçılarının projeksiyon cihazı olmadığını o yüzden slayt yapamayacağımızı söyledi.Birkaç tandığımıza sorduk ama maalesef yokmuş.Üzüldüm o kadar hazırlandığım heveslendim ama mümkün olmadı.Neyse yinede hazırladığım slaytı saklıycam oğşum büyüyünce seyretsin.Eminönünden süsşeme için tül konfeti volkan,Sünnetime hoşgeldiniz,Maaşallah yazısı aldık.Şimşek Mcqueen Pinyata aldık.İçine oyuncakları aldık.Palyaçoyu ayarladık.Ben elbiseme uygun ayakkabı ve çantamı aldım birkaç ufak detay dışında hazırız.Düğün sahipliği ve ağırlama konusunda Umarım Alnımızın akıyla çıkarız 
Perşembe günüde blog sayesinde tanıştığım canım arkadaşım sevilin kardeşinin kına gecesi var.Düğünü bizim düğünden bir gün önce olduğu için gidemiyorum o yüzden kınaya öutlaka gitmek istiyorum Sevilide birkaç aydırda göremediğim için görmek istiyorum.
Bana şans dileyin düğünümüz iyi güzel eğlenceli geçsin:)


15 Mayıs 2013 Çarşamba

Harbiye Açıkhava Yaz Oyunları

Bu ara daha öncede söylediğim gibi çok yorgunum ve halsizim.Geçen cumartesi Sünnet mevlüdümüzü çok şükür okuttuk.Evde 35 kişi misafir oldu.Annem zeytinyağlı yaprak sardı Teyzemin kızı sabahtan gelip irmik helvası yaptı.Dışarıdan Kıymalı pide yaptırdık ve ayranları aldık.
Böylece ben hiçbirşey yapmadım.Ama sabah kalkar kalkmaz temizlik yaptım evi toparladım.Öğleden sonrada hiçbirşey yapmasamda sırf kapı aç hoşgeldin güle güle faslı bile yeterince yorucuydu sürekli ayaktaydım.Ama çok güzel oldu herkes evimizin yeniliklerini,İkramlarımızı çok beğendiler.Hocamızda çok güzel okudu ağzına sağlık.Böyle zamanlarda kim dost kim akraba kim hata arıyor kim destek oluyor kim aslında yakın ama kim değil belli oluyormuş.Gerçekten çok iyi anladım.
Birde düğünümüze 10 gün kaldı ondada yanımızda yakınımızda olan tüm dost akraba ve arkadaşlarımızı göreceğiz bizde onların iyi ve kötü günlerinde yanlarında olacağız.
Bu arada gezmelerimizdende kusur kalmıyoruz Pazar günü Büyükçekmeceye sevdiğimiz arkadaşlarımızla buluşmaya gittik çok güzel bir gün geçirdik.
Size güzel bir etkinlik haberimiz var.Kış tiyatro sezonu malum kapandı.Artık İstanbul Büyükşehri Belediyesi bazı tiyatro müzikal oyunları Yazında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava sahnesindede oluyor.Geçen yaz değil ama önceki Yaz İstanbul Efendisine gitmiştik çok beğenmiştikçTavsiy eederim.Bu senede Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım oyununa Rezervasyon yaptırdık.Arkadaşlarımızla gideceğiz.İnternettende hem rezervasyon yapılıp hemde satın alınabiliyor
Sizede etkinlik program bilgilerini vereyim.
10 Mayıs 2013 Cuma

Duyduklarım şaşırdıklarım üzüldüklerim

Bu sünnet daveti sebebiyle görüşemediğim birçok arkadaşımı aradım hem davet ediyim hem seslerini duyuyum istedim.Çok şaşırdığım üzüldüğüm haberler aldım .Ben kötü hayırsız vefasız bir arkadaşım.Efe doğduktan sonra ben yavaş yavaş arkadaşlarımdan koptum.Görüşemedikçe iyice koptum.İki arkadaşım eşlerinden boşanmış. Bir arkadaşımda ikinci çocuk varmı diye sorduğumda o soruyu hiç sorma ölümlerden döndüm dedi.Yüzyüze görüştüğümüzde anlatırım dedi.Çok üzüldüm ve o günlerinde yanında olamadığım destek olamadığım içinde üzüldüm.
Boşanan arkadaşlarımdan biri çok fedakar hatta kocası çalışmadığı halde evi yıllarca geçindiren evin ve iki kızının tüm maddi manevi yükünü taşıyan bir insandı.Eşide ben işyerimizin gezisi sırasında tandığım gayet efendi bir insandı.Gezi sırsında dönerken otobüste sürekli elinde kitap dua okuyordu.Deriz ya dini bütün insandan zarar gelmez.Adam facebooktan bir kadınla tanışmış Hollandaya gitmiş onunla evlenmiş.Bana bunu diğer arkadaşım anlattı ama arkadaşımlada konuştum soramadım.Çok şaşırdım çok üzüldüm.İki tane çocuğu var adam nafakada vermiyormuş.Kızın biriside Liseye gidiyor.
Arkadaşım için bu kafar fedakarlığın üstüne ne kadar büyük bir hayal kırıklığı ne kadar büyük bir ihanet.Erkeklere hiç güvenilmeyecekmi.Hiç yapmaz dediğimiz insanlar bunu yapıyor 
Diğer arkadaşım tamam mutlu değildi evliliklerinde sorunları vardı hep anlatıyordu ama senin bilmediğin bir sürü olaylar daha oldu ayrıldık artık dedi ama çocuk olunca ve ben bir yuva dağılınca çok üzülüyor etkileniyorum
Ben bu arkadaşlarımı davet için aradım ama her arkadaşımı aradıkça üzüldüm ve şoka girdim 
Şu düğün bitsin ondan sonra arkadaşlarımla daha sık görüşeceğim ve onların yanında olacağım inşallah.


9 Mayıs 2013 Perşembe

Yeni halım ve okunacak kitaplarım

Birçok halıcıyı gezdik Annem açık renk almamamı söyeldi sürekli elinde bezmi dolaşacaksın senin çocuğun var dedi ama benim evimin mobilyasına genel olarak açık renkler uyuyor.Alabileceğimin en koyusunu aldım Genelde çiçekli desenler çoğunluktaydı ama ben modern desenler istiyordum neyseki buldum hafif simli ve renkleri ışığa göre açık yada koyu yansıtabiliyor.İkitelliye bile gittik fakat en sonunda yine evimizin yakınındaki Kaşmir halı bayisinden aldık 
Bu ara yine okunacak kitaplarımın üstüne yenileri eklendi Hepsinide bir an önce okumak istiyorum bakalım :)


8 Mayıs 2013 Çarşamba

Reklam Turko 2013 Blog Yarışması

     

                            

Reklam Turko 2013 blog yarışmasına bende katıldım Bana oy vermek ve Sende katılmak istersen tık tık

7 Mayıs 2013 Salı

Tatil istiyorum

Bu ara yine işlerin yoğunluğundan ve artı düğün hazırlıklarından bunalmış ve sıkılmış durumdayım.İşyerinde işler hiç bitmiyor haftasonları hazırlıklarla uğraşıyorum ve kendime hiç vakit ayıramıyorum.Bu haftasonu sünnet mevlüdü yapıcam.Haftaya kuzenimin oğlunun sünnet mevlüdü var.Bir yandan davetiye dağıtıyoruz.Fiziken ve manevi olarak yoruldum.26 Mayıs'tan sonra dinlenmek istiyorum Fakat ondan sonraki hafta cumartesi çalışıcam Pazarda İşyerinde beraber çalıştığım arkadaşım evleniyor.Kınasına düğününe ve nikahnıa katılmak istiyorum ondan sonraki hafta kuzenim evleniyor ve aynı  haftada başka bir kuzenimin oğlunun sünnet düğünü var.Yani bu haftasonuda dahil olmak üzere 22 hazirana kadar tüm haftasonları dolu.Dinlenmek imkansız gibi görünüyor.O yüzden tatile gidesim var İstanbuldan uzaklaşasım var Tatil rezervasyonumuzda Ağustosa yaptırdık. Daha çoook var Yani bunalmaya devam.
Aile Olmanın Tadını Çıkarın


Yaklaşık 100 yıldır kadınlara zengin ve anlamlı bir yaşam sürebilmeleri için bilgi ve ilham verici dergiler hazırlayan Amerikan Meredith Corporation’ın Türkiye Lisansörü olan Dinosaurs Medya Grubu tarafından çıkarılan Parents Türkiye, yepyeni ve daha dolu içeriğiyle yeniden okurlarıyla buluşuyor.

Parents Türkiye, yeni yüzüyle okuyucularıyla tekrar buluştuğu Nisan sayısında, sağlıktan, modaya, beslenmeden, güzellik tavsiyelerine dopdolu bir içerikle karşımıza çıktı. Bu sayıda, Bahar Alerjileri dosyası, tüm annelerin kılavuzu oldu. Alerji türleri nedir? Nasıl belirtileri vardır? Nasıl tedavi edilir? gibi soruların yanıtları ve merak edilenler bu konuda sunuldu.

İştahsız bebeklere çözüm önerileri, 10 Adımda mutlu anne olmanın sırrı ve mutlu çocuk yetiştirmenin püf noktaları bu sayıda yer aldı. Spiker Özge Uzun, Mavi Gözlü Küçük Devi Dağhan ile birlikte Parents’a konuk oldu.

Parents Türkiye, anne ve babaların çocuk sahibi olmaya karar vermelerinden, çocukları 13 yaşına gelene kadarki tüm süreçte onların yanında olan bir dergi. Yalnızca bir dergi değil, okurlarıyla interaktif bir platform da yaratan Parents Türkiye, içerisindeki soru-cevap bölümleriyle anne ve bebek sağlığıyla ilgili konulara ışık tutuyor. Bunun yanı sıra facebook.com/parentsturkiye ve twitter sayfası olan @parentsturkiye adreslerinden de okurlarıyla buluşuyor. www.parentsturkiye.com ise tüm aile fertlerinin sağlık, beslenme, bebek bakımı, aile içi ilişkiler, burçlar, moda ve kısacası dergi içeriğinden daha fazlasını bulabilecekleri bir adres.

Parents Türkiye, nisan ayında çok ses getiren yeni sayısından sonra Mayıs sayısında da yine birbirinden dolu ve faydalı konuları ele aldı. Anneler Günü dolayısıyla özel olarak hazırlanan dosyada, ‘Şımart kendini!’ mottosuyla yola çıkan Parents Türkiye, anneler için hediye ve bakım önerilerinde bulundu. Anne babaların en çok dikkat ettikleri konulardan biri olan Okul Seçimi ise, uzman eğitimcilerin tavsiyeleriyle şu dönemin en önemli ihtiyaçlarından birini karşılamış oldu. Yenidoğan bakımı nasıl olmalı, uykusunu aldı mı, banyosu nasıl yapılır? sorularının yanıtlarını sizler için yanıtladı. Günümüz çocuklarının rengarenk şekerlemeler ve atıştırmalıklarla çok fazla haşır neşir oldukları şu dönemde, gün içinde yenen atıştırmalıkların çocuklarımızı nasıl tehdit ettiğine dair ve bilinmeyen gerçekleri açığa çıkaran yazı ise okunmaya değer. Oyuncu Goncagül Sunar ise 2 yıl aradan sonra oğlu Aksel ile Parents sayfalarına konuk oldu. Goncagül Sunar’la yapılan oyunculuk ve annelik üzerine söyleşiyi okumanızı tavsiye ederiz. Son yılın en moda trendlerinden biri olan Baby Shower nedir, nasıl yapılır? Parents Türkiye Mayıs sayısında bulabileceğiniz konulardan bir tanesi. Her sayıda olduğu gibi, çocuk ve anne sağlığı, yemek tarifleri, sağlıklı beslenme, çocuklar için etkinlik ve eğlence rehberi ‘Playroom’ ve moda sayfaları da dopdoluydu.

Yayın hayatına ‘’Sağlıklı çocuklar, mutlu aileler’’ sloganıyla devam eden Parents Türkiye, aile olmanın tadını çıkarırken sizlerin yanında olmaya devam edecek.

www.parentsturkiye.com
www.facebook.com/parentsturkiye
www.twitter.com/parentsturkiyeBir bumads advertorial içeriğidir.

3 Mayıs 2013 Cuma

Instagram Fotoğraflarına Etiketleme


                                                Ben Sosyal Medyada Facebook,Instagram ve Twitter içinde en çok Instagram'ı severim.Bu kadar çok ilgi duymamın sebebi fotoğraf olayını çok sevmemden ileri geliyor.Sürekli güncellemeler yapılıyor ve yeni yapılan bu güncelleme benim hoşuma gitti.Instagrama eklenmesini istediğim özelliklerden biriydi

Facebook kullanıcılarının alışkın olduğu fotoğraflardaki kişileri etiketleme özelliği Instagram‘a da geldi. Android ve iOS kullanıcıları uygulama güncellemesini yükledikten sonra yeni özelliği kullanmaya başlayabilecekler.

Etiketleme özelliği ile birlikte Instagram’da Photos of You (Bulunduğun Fotoğraflar) adıyla yeni bir alan daha açıldı. Bu bölümde kullanıcılar etiketlendikleri fotoğrafları görebilecekler. Bu yeni alanı görüntlülemek için profil sayfanıza giriş yapmanız yeterli.Instagram’ın etiketleme özelliği tıpkı sahibi Facebook’unki gibi çalışıyor. Fotoğrafınızı Instagram’a yüklerken veya yükledikten sonra arkadaşlarınızı etiketleyebiliyorsunuz. Taglenen arkadaşınız da Bulunduğun Fotoğraflar sekmesinden ve kendisine gelen bildirimden fotoğrafı görüntüleyebiliyor.

2 Mayıs 2013 Perşembe

Halı Önerisi Tavsiyesi

Evdeki halılarımı değiştirmek istiyorum Leke tutmayan modern desenleri olan halılar istiyorum.Saray halı kalite olarak çok tavsiye ediliyor dün bir tane bayisine gittim oradada pek modeli yoktu.Bana Tuğra halı diye bir marka gösterdiler onda desen beğendim.Fakat başka her markayada güvenemiyorum alamadım.
Sizin önerileriniz varmı hangi marka ?Nereden alabilirim sizce?
Benimle tecrübe ve fikirlerinizi paylaşabilirseniz çok memnun olurum.


LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...