30 Aralık 2012 Pazar

2013 Mimi2013 yılı ile ilgili beklentilerim mim sorusunu birçok arkadaşım gibi bende cevaplamak istedim.
2013'ten beklentilerim;
En önce sağlıklı ,huzurlu mutlu,bereketli bir yıl geçirmek,
Daha sonra evimdeki tadilatın bitip bir an önce evime güzelce yerleşmek,
Oğluma daha çok vakit ayırmak,
Kitaplarımın çoğunluğunu okuyabilmek,
İşyerinde daha huzurlu yoğun olmayan günler geçirmek,
Daha çok arkadaşımla görüşebilmek,
Daha çok film seyretmek.
Beni takip eden,yazımı okuyan tüm kişilerinde yeni yılını kutlar 2013 yılının gönüllerince bir yıl olmasını ve mutlu bir yıl dilerim
Sevgiler

26 Aralık 2012 Çarşamba

Ekonomiye Kadın Gücü

Ekonomiye Kadın Gücü projesi, dar gelirli kadınların ekonomik üretime katılımını teşvik etmek, sosyal ve ekonomik olarak güçlenmelerine katkıda bulunmak amacıyla, kadınların gelir getirici bir işe başlamasına veya işini büyütmesine destek olmayı hedefliyor.

Bu hedefin gerçekleşmesinde, küçük bir sermaye desteği ile dar gelirli kadınların ekonomik üretime başlamasına imkan tanıyan Mikrokredi Sistemi temel alınıyor. Mikrokredi, dünyada ilk olarak 1973 yılında Nobel Barış Ödülü sahibi Prof. Muhammed Yunus öncülüğünde yoksulluğun çok yoğun bir şekilde yaşandığı Bangladeş'te "Grameen Bank" altında faaliyetlere başladı. Prof. Muhammed Yunus, bu uygulamayı ilk olarak genç bir kadına bambu sepeti yapması için 6 $ kredi vererek başlattı.

Küçük sermayelerle değişen hayatlar

Türkiye'de 2003 yılında Prof. Muhammed Yunus'un girişimleriyle Grameen Trust ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) tarafından ortaklaşa başlatılan Türkiye Grameen Mikrofinans Programı pekçok dar gelirli kadının işe başlaması için cansuyu/başlangıç kredisi sağlayarak, teminat ve kefalet gerektirmeden finansman erişimi kısıtını ortadan kaldırarak onbinlerce kadının hayallerini gerçekleştirmesine destek oluyor.

Yoksullukla Mücadelede Yenilikçi Yöntem: Sosyal Finansman

Türkiye'de her 5 kadından biri yoksulluk sınırında olup kendi potansiyelini gerçekleştirmeyi, ailesine ve toplumsal üretime katkıda bulunmayı bekliyor. Türkiye Grameen Mikrofinans Programı'nın yaygınlaştırılması amacıyla, TİSVA ve Turkcell işbirliğinde hayata geçen Ekonomiye Kadın Gücü, Türkiye’de ilk defa sosyal borçlanma modelinin hayata geçirilerek kadınların gelir getirici işler yapması için küçük sermaye desteği sağlayan Mikrokredi Sistemi’ne yeni kaynak oluşturulmasını hedefliyor.

Sosyal inovasyon niteliği taşıyan bu yenilikçi model sayesinde sayesinde artık dileyen herkes dar gelirli kadınlara borç verebilecek, bağış yapabilecek, dar gelirli kadınların hayallerine kavuşmasına bireysel olarak destek verebilecek .Çünkü, Kadına Destek, Topluma Destektir.
Ekonomiye Kadın Gücü projesi ile kadınlarımız daha çok üreterek ekonomiye katılacak,
hayallerini büyütecek, ailelerine ve geleceğe yatırım yapacak, Türkiye kazanacak.


. ekonomiyekadiningucu
Bir bumads advertorial içeriğidir

25 Aralık 2012 Salı

Sabır sabır ya Sabır

Evimdeki meşhur tadilat başladı eşim tadilat için ustaların başında duruyor.Daha bugün ikinci gün fakat ustalar onun oda benim sabrımı sınıyor.Evde boyaya başlandı kartonpiyer yapıldı parke yapılıcak.Kapılar yapıldı takılmayı bekliyor mobilyalarda bitmek üzere fakat evdeki tadilat bitince getiricekler.Boyacı diyorki parkeler önce yapılsın parkeyi yaparken boyayı bozabilirler bana bir daha iş olabilir.Parkeci diyorki ilk önce boya yapılsın biz ancak öyle geliriz.Mobilyacı parkeler yapılsın biz ondan sonra yatak odasını getiririz kapılara zarar  vermek istemiyoruz
Parkeci diyorki ilk önce kapılar yapılsın biz ondan sonra parkeleri yaparız.Tuvalet değişecek 3 usta çağırdık birisi ben tuvaleti değiştiririm fayansı değiştirmem birisi bakıp fiyatı 4-5 gün sonra verir birisi görür bakar ondan sonra kendisinden haber alınamaz.Eşimde her ustanın söylediği itiraz dahilinde derya böyle söylüyorlar ne yapalım?
Birde evin dağınıklığına tahammül edemeyen tititz eşim isyanlarda.Derya cidden bu ev toparlanıcakmı acaba diye soruyor.Tabi cep telefonum sürekli elimde.Bir yandan işyerindeki yılsonu yoğunluğunu ve şirketteki sistem değişikliğini düşünürsek ve ayda bir gelinecek cumartesi'nin bu haftasonuna geldiğini düşünürsek sinirlerim daha çok bozuluyor ama benden çok sabırsız olan eşimi teselli etmeye çalışıyorum.Bugün akşam 5te çıkıp duvar kağıdı seçmeye gideceğim fakat yarın akşam sistem ile ilgili mesai bitiminden sonra  2 saat eğitim varmış.
Allahtan tek tesellim efe ve ben annemlerde kalıyoruz.Annem dün yemeğimden çayıma meyveme kadar getirdi.Evde ben o saatlerde hala yemek yap evi toparla Efeyi yatır aşamasındaydım.Haftaya bu aşamaları geçersem asıl benim fiziki yorgunluğumda başlıyacak.Ama inanın ona razıyım yeterki herşey istediğimiz gibi bitsin.Bir yardımcı çağırıp üstesinden geliriz.En azından salı günü tatil.
Yılbaşına evimiz dağınık eşyalarımızın hepsi gelmemiş ve yorgun  bir şekilde giricez.Umarım bütün sene öyle geçmez:(24 Aralık 2012 Pazartesi

Çekilişten bana çıkan hediyelerim

Sevgili arkadaşım Morice'nin davetiyle çekilişine katılmıştım Ben normalde şanslı değilim zaten bana çıkmıyor diye çekilişlere pek katılmazdım.İlk defa bir hediye çekilişini kazanmışım çok sevindim mutlu oldum.Heidyelerimde çok güzeller.Bu sene şans benden yana mı olacak acaba piyango biletimi alsam ne yapsam:)
Hediyelerim;


21 Aralık 2012 Cuma

Kar duasına çıkıyoruzDün öğleden sonrada devam eden kar yağışı sebebiyle saat beşte çıktık.Normalde çıkış saatimizi altıbuçuk olduğu halde beşte çıkılacağı haberi üç gibi gelmişti.Hepimiz çocuk gibi sevindik.Eşimi arayıp söyleyince oda izinli olduğu için  beşte almaya geldi.Saat beşi çeyrek geçe gibi evde olduk.Ben o saatte evde olabildiğim için çok mutlu oldum.Hatta saat akşam dokuz olduğunda oniki olmuş gibi hissettim.Efe yedi gibi sızıp uyuyakalınca bende hem dinlenme hemde işlerimi yapma fırsatı buldum.Bol bol zamanım oldu.1,5 saat'mi bu kadar seni mutlu etti derseniz evet çalışınca maalesef 1,5 saat bile öyle çok mutlu ediyorki insanı anlatamam.Oğluşumuda okuldan eşimle beraber alıp sürpriz yaptık.
Ama işyerinden arkadaşlardan 2-3 saatte evlerine gidebilenler baya zorluk çekenler olmuş.
Ben normalde kar yağdığında  farklı işyerlerinde çalıştığım zamanlarda çok yollarda kaldığım için hatta işte 5de çıkıp onikide evde olduğum zamanlar bile olduğu için kar gördüğüm zaman pek sevinemezdim
Ama burada bu konforu görünce arkadaşlarım ve ben kar yağsın diye dua ediyoruz.Fakat bugünde hala kar yağmıyor maalesef:( Acaba öğleden sonra yağarda çıkabilirmiyiz beşte diye ümidimiz var bitmedi.
Yağarmı acaba ne dersiniz:)
Bu havalarda hayallerim tekrar gündeme geliyor.Hayalim dışarıda kar yağıyor ben evdeyim camdan bakıyorum üzerime battaniye almışım yanımda kahvem ve kitabım.Ne güzel bir keyif dimi ama.Bu arada bu keyifi haftasonu yap derseniz çalışan bir anne olarak pek mümkün olmuyor.Temelli eve geçmek lazım:)
Allah hayırlısıyla inşallah nasip eder bu günleri bana.

20 Aralık 2012 Perşembe

Bence herkes okumalı


Bugün bu yazıyı okuyunca çok duygulandım tüylerim diken diken oldu Biraz uzun gelebilir ama okumanızı tavsiye ederim.Bizlerde bir gün yaşlanacağız unutmayalım.Canım oğlum, kızıma....Benim yaşlandığımı düşündüğün gün (ihtiyarladığımda) sabırlı ol lütfen ve beni anlamaya çalış.


Yemek yerken üstümü kirletirsem lütfen kızma. Sana bir şeyler öğretmek için nasıl çırpındiğimi, bıkmadan, usanmadan uğraştığım o günleri hatırla...Seninle konuşurken, aynı şeyleri 1000 kere tekrarlıyorsam sözümü kesme. 

Beni yine de dinle. Sen küçükken, uyuyana kadar sana aynı hikayeyi bilmem kaç defa tekrar tekrar okumak zorunda kaldığımı hatırla.


Banyo yapmak istemediğimde; beni utandırma ya da azarlama... Seni banyoya götürmek için uydurduğum oyunlarımı hatırla...

Yeni teknolojiler karşısındaki cahilliğimi görürsen bana zaman tanı; beni yüzünde alaycı bir gülümsemeyle izleme...

Bazı zamanlarda unutkan olursam yahut konuşmalarımızda ipin ucunu kaçırırsam lütfen hatırlamam için gerekli zamanı bana tanı; hemen sinirlenme... Çünkü asıl önemli olan senin yanında olabilmem ve beni dinliyor olmandır.

Ben sana bir sürü şeyi nasıl yapacağını gösterdim. İyi yemek yapmayı,iyi giyinmeyi...
Her şeyden önce hayatı göğüslemeyi...

Yaşlı bacaklarım yürümeme izin vermediğinde bana elini ver. Tıpkı, benim sana ilk adımlarımı atarken verdiğim gibi.

Ve bir gün artık daha fazla yaşamak istemediğimi; ölmek istediğimi söylediğimde bana kızma. Bir gün beni anlayacaksın. Hayatın; zevk alma değil, artık idareten yaşama yaşı olduğunu anlamaya çalış. 

Hatalarıma, kusurlarıma rağmen hep senin için iyi olanı gerçekleştirmeye ve senin yolunu açmaya, istikbale hazırlamaya çalıştım. Senin yanında olduğumda üzgün, kızgın ya da güçsüz hissetme kendini. Benim yanımda olmalısın, beni anlamalısn ve bana yardım etmelisin. Yürümeme yardımcı ol ve yolumu sabırla sevgiyle bitirmeme...

Benim için yaptıklarını, ya bir gülümseme ya da senin için her zaman taşıdığım çok derin sevgiyle dua ederek geri ödeyebilirim ancak. Seni çok seviyorum ve hep seveceğim;bunu sakın unutma


19 Aralık 2012 Çarşamba

Annemin yaptıkları boncuk işleri

Annem bu boncuk işleri bir akrabamızdan öğrendiğinden beri bana sürekli bu boncuk işlerinden yapıyor.Hatta bu yakınımız bu işleri yapıp satıyor.Geçen gün ınstagramda resimleri paylaştığımda birkaç arkadaşım almak istedi o yüzden sizlere de bilgi vermek istedim.İsteyene bu konuda yardımcı olmak isterim:)BU DA YAPILIŞ AŞAMASI17 Aralık 2012 Pazartesi

Fuar ve tiyatro gezimiz-Oğlum dergi kapağında

Yine yorgun olarak  pazartesi gününe başladım.Teftiş bitti arkadaşda izinden geldi fakat salı ve çarşamba iki gün yine yok.Umarım çabuk ve kolay geçer iki gün.
Cuma akşamı özlediğim bir arkadaşımla buluştum sohbet ettik bana iyi geldi o akşam annemde kaldık sabahda kahvaltımızı yapıp oğlumla Anne çocuk fuarı için yola çıktık.Taksime kadar yol iyiydi fakat Taksimden Harbiyeye gitmek için ulaşım aracı bulmak hatta taksi bulmak baya bir zordu yürüdükçe görürüz derken trafiği görünce efe ile yavaş yavaş yürüdük bir ara yoruldum deyince bir cafeye oturup mola verdik birşeyler içtik.Sonrada Harbiye Muhsin Ertuğrul sahnesinin önünden geçerken Çocuk oyununun başlam üzere olduğunu insanların bilet kuyruğunda olduğunu gördük.Efe gitmek istermisin diye sordum ilk önce hayır dedi fakat sonra afişte el kuklası oyunu olduğunu görünce hoşuna gitti gidelim dedi.Hemen son dakika bileti alıp girdik.Efe'nin çok hoşuna gitti.Oradan çıkar çıkmaz Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde fuar'ın yolunu tuttuk.Fuar baya kalablıktı biraz dolaştık Efe'nin hedefi belliydi;bana oyuncak aldırmak.Neyse tabiki uzaktan kumandalı araba aldık.Forum istanbul Avm'nin standını gördük.Standda aileler ve çocuklar dergi kapağı fotoğrafı çekiliyor size kapağı print edip veriyorlardı.Efeye hadi gel seninde fotoğrafını çektirelim dedim zar zor ikna ettikÇıkan resim hoş bir anı olarak kalıcaktı beğendim.Dönüşümüz direkt harbiyeden otobüse binip eve geldik yorucu olmadı.Oğluşum eve dönüşte babamsızda ne güzel gün geçirdik dimi anne.Ama yinede söylemeyelim üzülmesin dedi :)


Cumartesi akşamıda annemlerle birlikte şişlide oturan bir yakınımıza başsağlığına gittik 19:00da evden çıktık 21:00de oradaydık.Trafik baya yordu.Akşam gelince evde eşyaları kolilere yerleştiricektim ama mecalim kalmamıştı.
Pazar sabahı kahvaltıdan sonra  işe koyuldum.Bir yandan kolileme işlemi ev temizleme yemek yapma derken yine akşam oldu yine dinlenemedim desem:( Bu yoğunluklar Yılbaşına kadar böyle devam sanırım .


13 Aralık 2012 Perşembe

Yoğunluk ve yorgunluk
Bugünlerde hastalıklardan yeni yeni kurtulurken şirketimize müfettiş geldi.Gelmesiyle birlikte normal rutin işlerin dışında ayrıca yoğunluk oluştu.Birde bunun üstüne departman arkadaşımız izine çıktı ve böylece işler yoğunluk anlamında tadından yenmez seviyeye ulaştı.Bir yandan tezcanlı ve sinirli yöneticimin verdiği stresten de bahsetmek bile istemiyorum.Baya yoruluyorum bir nefes alıp bunları yazmak istedim.Yarın son gün.Pazartesi inşallah normal rutine döneceğiz.Tabi bu arada sene sonu işlemleri başlıyacak ya neyse:(

Cuma sabahıda eşim arkadaşıyla birlikte haftasonu bir fuar için Gaziantep'e gidiyor.Bizde  annemlere gidip kalıcaz.Ama bir yandan bir ara oğluşumla başbaşa Anne bebek çocuk fuarına gitmemiz bir yandanda bir ara yaklaşan tadilat ve evden gidecek mobilyaların içindeki eşyaları toplayıp kolilere yerleştirmek istiyorum.
Bana Allah kolaylık versin:)


11 Aralık 2012 Salı

Anneler ve Babalar'a kaçırlmayacak bir fırsat


İstanbul Anne bebek çocuk Fuarında bebeklerimizin,çocuklarımızın gelişiminde faydasını göreceğimiz çok güzel seminerler düzenleniyor.Bende katılmak istediğim halde cuma çalıştığım ve cumartesi pazarda işlerim olduğu için maalesef katılamıyorum.Katılmak isteyenler için paylaşmak istedim.Kaçırmayın derim.Bu arada ibs'den aldığım herhangi bir reklam bedeli falan yok haberiniz ola:))

Seminerlere rezervasyon yaptırmak için lütfen Fidan Demirci ile irtibata geçiniz.

Tel: 0216 414 20 15
E-mail: fdemirci@boyutgroup.net


6 Aralık 2012 Perşembe

Oğluşumun Dayısına mektubu

Dün akşam Efe'nin öğretmeni bu haftaki konuları haberleşme olduğu için mektup yazıp okula göndermemizi istemiş.Bende Efe'ye sordum kime mektup yazmak istersin dedim.Efe anne tabiki Yasin dayım uzaklarda olduğu için ona yazıcaz dedi.Aslında iki dayısı' da uzaklarda birisi Ankara'da birisi'de İzmir'de yaşıyor.Fakat küçük olan Ankaradaki dayısı ile pek anlaşamıyor.Ama İzmir'de yaşayan büyük dayısını çok seviyor.Onlarda normalde sık sık gelseler de bayramdan bu yana istanbul'a gelemediler.Ona canı isterse dayı canı isterse Yasin diyor.Hadi yazalım diye mektuba başladık ben hiç katkı maddesi yapmadım ne söylediyse yazdım.Hatta söylediklerini hemen yazıyım kaçırmayayım diye çirkin bir yazı ve abuk sabuk yerlerde noktalama işaretleri kullanmışım:)Altına kendisi çiçek kalp ev araba çizmek istedi.Birde evde zarf olmadığı için el emeği uyduruk bir zarf yaptık.Mektubu postaya vermek istiyor ama annesinin dayısına teknolojiyi kullanarak gönderdiğinden beri haberi yok.Sabah gönderdiğimi ufaktan çıtlatayım dedim fakat sürpriz olucaktı diye kızdı bende yok yok postayla göndericez dedim:)
İşte o mektubumuz;5 Aralık 2012 Çarşamba

İbs Anne Bebek Çocuk Fuarı

Ne kadar öksürsemde tıksırsamda bazı haberleri sizlerle paylaşmadan edemiyorum
14-16 Aralıkta Lütfi Kırdar Fuar merkezinde İbs Anne Bebek Çocuk Fuarı varmış.
Hatta http://www.ibsfuar.com/  sitesini tıklayarak  indirimli davetiye alabiliyorsunuz ve ayrıca
Facebooktada https://www.facebook.com/ibsfuari#!/ibsfuari'nı tıklayarak yarışmalarınada katılabiliyor ve ücretsiz davetiyeler edinebiliyorsunuz.
Bende gitmek istiyorum umarım iyileşir ve oğlumla gidebiliriz

GÜNAYDINNNN

Günaydın arkadaşlar;
Ben biraz hastayım öksürük iyice artmış durumda ve bu durumdayken işlerde yoğun.
Oğluşumda önce öksürük başlamıştı neyseki o toparladı.
İnşallah bende toparladıkça paylaşımlarıma devam edeceğim.
Kendinize iyi bakın bu soğuk havalarda daha fazla dikkat edin.

4 Aralık 2012 Salı

Red Bull SoundClash Kanatlandırmaya Geliyor2006’dan bu yana dünyanın çeşitli ülkelerinde, o ülkenin ünlü gruplarını çarpıştıran Red Bull SoundClash, Türkiye ayağını 14 Aralık 2012’de Küçükçiftlik Park’ta gerçekleştiriyor. Bir tarafta Ska’nın ustası Athena, bir tarafta Alternatif Rock müziğin devi MaNga, sizi müthiş bir müzik şölenine davet ediyor.


SoundClash’te 2 grup için 2 sahne kuruluyor, 4 raunt sürecek olan çarpışmanın sonunda sadece en iyi olan kazanıyor. İlk raunt “Cover Raundu”. Gruplar önceden birlikte karar verdikleri ünlü bir şarkıyı kendi tarzlarında yorumluyor. İkinci raunt olan “Devralma Raundu”nda bir grubun çalmaya başladığı şarkıya diğer grup devam ediyor. Üçüncü raund ise “SoundClash”. Gruplar kendi şarkılarını 3 farklı türde söyleyerek kendilerini gösteriyorlar. Her tarza hakim olmak önemli! Ve son müzikal raunt, “Joker Raundu”. Gruplar o ana kadar gizli tuttukları konuk sanatçılarını sahneye çağırarak son numaralarını yapıyorlar.

Heyecanı doruklarda yaşayacağınız soluksuz bir müzik çarpışması sizi bekliyor.

Konuşmaya dahil olmak için: #rbsoundclash’i takip edebilirsiniz.

http://www.biletix.com/etkinlik/NRDB1/ISTANBUL/tr
http://www.redbull.com.tr

Bir bumads advertorial içeriğidir.

3 Aralık 2012 Pazartesi

YİNE BIR YOĞUN HAFTASONU

Yine yoğun geçen bir haftasonu oldu 
Cumartesi günü sabah 08:30 gibi diyetisyende randevum vardı.Bir önceki gittiğimde insülin direnci tahlili yaptırmamı istemişti.Bende tahlil için kan vermiştim.Sonucunu almamıştım 3 hafta sonra randevuya gelince aldım.3 Hafta sonra tartıldım 2 kilo vermişim.Gitmeye başlayalı veri toplamda 4 kilo vermiştim.Diyetisyenim tahlil sonucuna bakınca insülin direncin yüksek çıkmış mutlaka bir dahiliyeciye görün buda kilo vermeni zorlaştırır ve ilerde şeker hastası olma riski'de taşırsın dedi.Bende tabi üzüldüm.Dahiliyeciye gitme vaktim yoktu işe gidecektim.
Eşim beni işe bıraktı.İşede 11'de gittim 3'de çıktım. Daha sonra eve gidip biraz dinlendikten sonra Anneme gittik. Dayımın evi küçük olduğu için kuzenimin isteme ve söz merasimi annemde olucaktı Baya kalabalıktı yaklaşık 40-50 kişiydik.Yiyecek içecek servisi yapıldı ben aile fotoğrafçısı olarak resimler çektim derken baya yoruldum Pazar günüde akşama kadar biraz dinlenip birkaç çeşit yemek yaptım Bir dahaki haftasonu dinlenmek istiyorum diye hayıflanarak haftasonunu bitirdim.

1 Aralık 2012 Cumartesi

Sony'den Son Bond Görevi; "Kaçırılan Ajanı Bulabilecek Misin?"
Sony, “Skyfall” konseptli yarışmalarıyla ödül dağıtmaya devam ediyor. Yeni görev, aynı zamanda final görevi. Sony Türkiye Facebook Sayfası’ndan verilecek talimatlarda, Ajan S olarak karargahtan alacağınız 3 farklı görevle, tüm ipuçlarını takip ederek kaçırılan ajanı kurtarmanız bekleniyor. Zekice kurgulanmış her göreve ait farklı videolar hazırlanmış. Videoları izleyip, seni kayıp ajana adım adım yaklaştıracak ipuçlarını bulmanız isteniyor.

Her görevin sonunda doğru cevaba ulaşan kişiler, Sony’den muhteşem ödüller kazanma şansını yakalıyor.


Birinci görev; 30 Kasım–3 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek ve görevi doğru cevaplayanlar arasından yapılacak çekilişle; bir kişi Bravia HX850 TV, bir kişi de  Xperia Tablet S kazanma şansı yakalayacak.

İkinci görev; 3-6 Aralık 2012 tarihlerinde devam edecek ve doğru cevaplayanlar arasından yapılacak çekilişle; bir kişi NEX-5R fotoğraf makinesi, bir kişi de Xperia ion akıllı telefon kazanma şansı yakalayacak.

Üçüncü görev; 6-10 Aralık 2012 tarihleri arasında devam ediyor olacak ve doğru cevaplayanlar arasından yapılacak çekilişle; bir kişi Xperia ion akıllı telefon, bir kişi de MDR-1 kulaklık kazanma şansı yakalayacak.

Videoyu dikkatle izle, ipucunu bul. Bulacağın her cevap seni Ajan’a biraz daha yaklaştıracak. Unutma, hayatı senin elinde!

Yarışmaya http://on.fb.me/TvnXgs linkinden ulaşabilirsin.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgi Sony Türkiye Facebook sayfasında: http://www.facebook.com/SonyTRBir bumads advertorial içeriğidir.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...